Friday Night Sailing 27. maj 2016

Aftensejlads

Kære SKS medlem,

Vi forsætter successen fra sidste år med Friday Night Sailing. Nu igen fredag den 27. maj, hvor alle interesserede kan mødes foran SKS sejlerhuset kl. 17.00.

Sidste år tog vi blandt andet på udflugt via en runding af Middelgrunden til Københavns havn og tillægning ved Halvandet udebar og restaurant.

Programmet for Friday Night Sailing bliver altid lagt på selve dagen, bestemt af vind og vejr. Vi fordeler os i klubbens både og sejler en tur sammen. Man må selvfølgelig også gerne støde til i egen båd. Dette er ikke et kapsejlads-arrangement - alle venter på hinanden...

Efter hjemkommen tænder vi op i grillen og tilbereder burgere eller tilsvarende, mens vi nyder et par kolde forfriskninger og lærer hinanden bedre at kende. Der afregnes for betaling til mad og drikke.

Du kan tilmelde dig via Klubmodul

Vi håber at se dig! Formand Jesper Meulengracht og SKS sejler Randi Rix

Go to top