Klubmesterskab i Match28 - for alle medlemmer

M28

Kære SKS sejlere,

I år afholdes klubmesterskaberne i Match 28 lørdag d. 28. september. Alle klubbens medlemmer er velkomne og vi håber at kunne sætte besætninger til at alle 6 både kommer på vandet - trods denne meget korte tilmeldingsfrist!
 
Da der er meget få faste kapsejladshold i år, opfordrer vi til at man blander bådene på tværs og sætter hold, som består af både elever, instruktører, medlemmer, som normalt ikke sejler på Sejlerskolen, erfarne og mindre øvede sejlere.
 
Meld eventuelt ind, hvem I gerne vil sejle med, så sætter vi nogle hold.
 
Der er middag og fest i sejlerhuset om aftenen og det koster 250 kr, hvis man deltager i denne.
 
Program:
kl. 12.00 Skippermøde i sejlerhuset
kl. 13.00 Start 1. sejlads
Der sejles 5 sejladser
 
Vi holder en lille frokostpause på vandet mellem 2. og 3. sejlads, så tag mad og drikke med.
 
kl 18.30 Middag, fest & hygge.
 
Tilmeld dig via dette link:
 
 
- og bemærk at der er deadline for tilmelding onsdag d. 25 sept
 
Vi håber at se rigtigt mange af jer!
 
Sejlerhilsen
Skovshoved Sejlklub
 
/AKB
Go to top